Air Festival korunuje letošní program Quintinem a D.O.D

Jen týden po ohlášení Don Diabla potvrdila účast na letošním ročníku AIR Festivalu další dvě jména, která momentálně hýbou světovým electro housem – holandský DJ a producent Quintino a jeden z největších britských objevů poslední doby – D.O.D.

Quintena van den Berga, dnes známého jako Quintino, objevil a na světovou hudební scénu uvedl holandský DJ Laidback Luke. Tehdy osmnáctiletý Quintino sotva dokončil školu, když si uvědomil, že jeho největší životní vášní je DJing, kterému se okamžitě začal naplno věnovat a úspěch na sebe nenechal dlouho čekat. Jeho prvním hitem v Holandsku se stal v roce 2011 remix Rap Das Armas, následovaný klubovým hitem Selecta, který Quintino vyprodukoval se svým kamarádem Afrojackem. A do třetice v roce 2011 zabodoval skladbou Epic, která vzešla ze spolupráce se Sandro Silvou, získala platinový prodejní statut a stejnojmenné video zhlédlo jen na YouTube na 18 miliónů lidí. V roce 2013 spolu s Tiëstem a Alvarem vytvořil hymnu United pro Ultra Music Festival, o rok později se seznam Quintinových hitů rozrostl mj. o skladby Go Hard nebo remix Fatality, které mu dopomohly k debutu (na 86. místě) v přehledu stovky nejlepších DJů, jež každoročně vyhlašuje DJ Mag. V roce 2015 v tomto žebříčku postoupil o šest příček. Hlavní zásluhu na tom nesl hit Escape (Into The Sunset) a posléze neméně úspěšná skladba Aftermath, při jejímž vzniku si Quintino zopakoval spolupráci se Sandro Silvou.

Persfoto Quint March. 2016 color (kopie)

„Chci věci posouvat dál. Ať už je to hudba nebo show. Má vystoupení dnes nabízejí mnohem víc než klasický DJing, se kterým jsem začínal. Jsem teď v prestižní lize a chci se prezentovat jako umělec, kterým jsem“, netají své ambice Quintino, který každoročně odehraje na 200 vystoupení a zpomalit nehodlá. Ani v množství show, ani v progresu.

„D.O.D je jedním z nejtalentovanějších DJů a producentů, které jsme v tomto století objevili.

Očekávejte velké věci“, prohlásil na adresu britského umělce editor prestižního tanečního

magazínu Mixmag Nick Stevensson, který ho objevil. A nemýlil se. Houževnatý D.O.D (vlastním jménem Dan O’Donnell), na své kariéře usilovně pracuje již od svých patnácti let, od kdy nevynechal jedinou příležitost naučit se s gramofony nové triky. Umí pozoruhodně rychle „číst v publiku“ a jeho dobře vystavěné a dynamické sety plní sály euforií.

Zprávy o jeho talentu a technických schopnostech se rychle donesly i k vedení značky Pioneer, která ho okamžitě pozvala na předváděcí akci jejích nových produktů na jednu z jejích legendárních Pioneer DJ Sounds Show, po které se D.O.D stal jejím ambassadorem.

Jeho pověst inovativního producenta ho zase přivedla k již výše zmíněné holandské DJ superstar Laidback Lukovi a k jeho ikonickému labelu Mixmash, který vydal první dvě nahrávky D.O.D – More Cowbell a Bananas. Tři z jeho skladeb se posléze zařadily mezi TOP 10 hity na Beatportu. Jednou z nich byla jedna z jeho posledních skladeb Bust Dem, kterou nahrál pro Spinnin‘ Records a na níž spolupracoval s americkým producentem Henry Fongem. Dalšími byly All Or Nothing a Flashing Lights – výsledek spolupráce s Laidback Lukem, kterou si jen na Spotify přehrálo přes 4 milióny posluchačů.

D.O.D 2015 SHOTS 7 (kopie)

AIR Festival se uskuteční 12. a 13. srpna ve Festivalparku v Hradci Králové a ovládnou jej desítky zahraničních i tuzemských hvězd. Za všechny jmenujme třetího nejlepšího DJe současnosti Martina Garrixe, Don Diabla (30. pozice v přehledu DJ Magu), právě zmíněného Quintina a D.O.D, duo Holl & Rush, Looperse, dvojici Tom & Jame a Jaggs, Sema Thomassona, Matta Nashe, Tobyho Greena, Sebastiena Michela alias UVB, zakladatele techno labelu Mord – Bas Moye nebo singapurskou krásku Gayle San, zástupce české scény Johna Cutlera, Marinos Caswell, Andreho Moretti, Melvina Coxxe, Ladidu nebo projekt 4Become1, který propojuje DJing s živými hudebníky na dechové, strunné a bicí nástroje.

A tím novinky z AIR Festival ještě nekončí. Příznivci festivalu se mohou brzy těšit na vyhlášení DnB stage.

Kompletní line up je k dispozici na www.airfestival.cz, kde lze také zakoupit vstupenky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Airfestival ohlašuje další zahraniční megastar Don Diabla

Pořadatelé Airfestivalu ani po více než dvou desítkách ohlášených účinkujících v čele s třetím nejlepším

Air – festival v Hradci doplňuje další jména

AIR FESTIVAL S MARTINEM GARRIXEM V ČELE POTVRZUJE DALŠÍ HVĚZDNÉ ÚČINKUJÍCÍ Program Airfestivalu, který se

Air festival přiveze v srpnu třetího nejlepšího DJe na světě Martina Garrixe

Čtvrtému ročníku Air Festivalu bude vévodit Martin Garrix, který byl ve svých dvaceti letech vyhlášen


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved