-123 minut

Žádnému fanouškovy funkové a jazzové hudby jistě neuniklo, že jedna z nejvýraznějších kapel tohoto žánru, -123 minut, v loňském roce vydala své čtvrté studiové album s názvem Mom, které bylo kladně přijato jak kritiky, tak posluchači. Mezi další koncertní zastávku během jeho propagace patřil Lucerna music bar, kde kapela hrála 28. března

Odbyla devátá hodina kdy měl koncert začít a fronta na šatnu byla pořád až ke vstupu. Není tedy divu, že jako většina akcí v LMB i tato začala později. Než ovšem pánové nastoupili, sál se slušně zaplnil. Upřímně řečeno jsem čekal větší rozdíly ve věku posluchačů. Hudba kterou minuty hrají mi přijde sice složitá a nemusí lahodit každému uchu, nicméně jsem očekával více starších lidí, přicházejících za kvalitní hudbou. Místo toho mě čekala převážně omladina.

A v půl desáté všechno vypuklo. Za bicí usedl Martin Vajgl a na pódium naklusaly kytarista Zdeněk Bína a baskytarista Frederik Janáček, doprovázeni hostem Michalem Žáčkem, který hrál na všemožné dechové nástroje. Zahájilo se písní Mojo Bride a už bylo jasné, že se nikdo nudit nebude. Hned při prvních tónech a následných improvizacích bylo jasné, že z hlediska hudebního nás čeká nezapomenutelný večer. Dle mého názoru se Janáček i Bína řadí mezi českou špičku ve hře na své nástroje, což s přehledem dokazovali během celých neuvěřitelných dvou a půl hodin co hráli. Dechový doprovod s velikou dávkou exibicionismu celému koncertu ještě několikanásobně přidal. I ostatní nezůstávali pozadu a bylo vidět, že je koncertování baví. Frederik dokonce na chvíli seskočil z pódia a hrál v publiku.

Dočkali jsme se jak pomalých a klidných jazzových písní, tak rychlých a výbušných funky vypalovaček. Ke konci bylo i trocha experimentální tvrdší muziky, během které se kapela náramně bavila a publikum nezůstávalo pozadu. Všechno bylo proloženo velkou dávkou improvizace, která v kombinaci kytary a dechů zněla skvěle. Po dvou přídavcích byla velice povedeně a vesele představena kapela a konec.

Minuty ze sebe vydaly maximum a předvedli opět něco, co jen tak nějaká kapela nedovede. I posluchači s vysokými hudebními nároky si rozhodně nemohli stěžovat. Nezbývá než říci jediné: Díky moc!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved