Žebřík 2006

V plzeňském domě kultury Inwest se 9.3.2007 již popatnácté udělovaly hudební ceny Žebřík. Celá show trvala téměř šest hodin a mezi udělováním cen se publikum bavilo vystoupením kapel Peha, Gaia Mesiah, Support Lesbiens nebo J.A.R. Rozdáno bylo celkem 30 tradičních sošek nazvaných Tančící R od výtvarníka Václava Česáka. Mezi obvyklé kategorie byla poprvé přidána cena za DVD roku, a naopak odpadla kategorie osobnost roku. Akci již počtvrté moderoval režisér Zdeněk Suchý a stylem sobě vlastním uvítal na pódiu celou řadu zvučných jmen české hudby.

Nejvíce ocenění si z Plzně odvezla kapela Kryštof. První místo získali ostravští matadoři v kategoriích videoklip a skladba roku za píseň Rubikon. Stříbrná příčka patřila Richardu Krajčovi jakožto druhému nejlepšímu zpěvákovi roku stejně jako skupině Kryštof za kapelu roku a taktéž jejich aktuálnímu albu Rubikon.

Druhou největší úrodu cen sklidila kapela Wohnout, která od čtenářů dostala nejvíce hlasů v kategoriích skupina roku a album roku (Polib si dědu). Wohnouti si do třetice všeho dobrého převzali také cenu za třetí místo v kategorii videoklip roku k písni Ganga.

Zpěvákem roku se Norske spilleres behov er vel ivaretatt fra norske blackjack bonus til kundeservice pa norsk. stal loňský vítěz Dan Bárta a první příčku mezi zpěvačkami získala Aneta Langerová. V kategorii objev roku to trošičku skřípalo, jelikož kapely, které se umístily na prvních dvou příčkách (Cocotte Minute a Prohrála v kartách) se na české hudební scéně pohybují již takovou dobu, že jsou na nově objevené poměrně dost profláknuté. Nejlepším dýdžejem se podle čtenářů Reportu stal DJ Witch. Zlatou příčkou za film roku byli odměněni autoři snímku Grandhotel.

Novinkovou kategorii hudební DVD roku vyhrála pardubická kapela Vypsaná fixa a jejich prvotina Před náma jedeme my. Tradiční a nejkuriosnější cenu průser roku si podle práva vysloužila politika ČR. Ovšem nebylo by na škodu, kdyby vyhrálo duo Eva a Vašek, kteří se nakonec octli na třetím místě.

Mezi udělováním cen se na dvou pódiích odehrávala hudební vystoupení. Na hlavní scéně v úvodu večera excelovala slovenská skupina Peha. Zpěvačka Katarína Knechtová opět předvedla, že její hlas dokáže pořádně rozechvět jak lidská srdce, tak stěny sálu. Kapelu Peha poté doplnil zpěvák a kytarista Adam Ďurica, který hostuje na jejich jarním turné.

Nejenergičtější vystoupení bezesporu předvedla skupina Gaia Mesiah, která po čase stráveném ve studiu při natáčení nové desky byla až neuvěřitelně třeskutá. Bylo znát, že holky jsou perfektně sehrané a mají dostatečně nacvičeno na to, aby mohly vtrhnout na pódia českých a moravských klubů, a poté rovnou převálcovat letní festivaly. Jistým hudebním uvolněním byli Support Lesbiens, kteří ve svém setu vložili mezi rychlejší kousky i pár osvědčených pomalých hitů. Večer na hlavním pódiu zakončovali J.A.R s Danem Bártou v čele. Druhé patro KD Inwest po celý večer patřilo hiphopu, kterému kraloval Gipsy. cz a Pio Squad.

Podtrženo, sečteno, zdá se, že letošní udílení cen Žebřík bylo zatím to nejvydařenější za celou svoji historii. Plzeňský kulturní dům praskal ve švech a lidé v publiku vytvořili spolu s vystupujícími bezvadnou náladu. Anketa Žebřík letošním ročníkem potvrdila, že má mezi hudebními cenami udělovanými v ČR výhradní a velmi uznávanou pozici.

Jana Matulajová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved