Strahov Open Air 2006

Ve středu 11. října 2006 se konal již 9. ročník studentského vítání nového akademického roku s názvem Nokia Strahov Open Air 2006. A že se jedná o opravdovou tradici, na které by nikdo studující neměl chybět, je zřejmé už z faktu, že první ročník festivalu se konal v roce 1994. Areál vysokoškolských kolejí tedy středečního večera praskal ve švech a důvodem nebylo nic menšího než hudba! A ke všemu úplně zadarmo!

Organizátoři připravili nejen pestrý hudební program, ale i ten doprovodný. Na podiu se představily kapely jako Mig 21, Southpaw, Sto zvířat nebo francouzští Big Mama. A pokud se někdo chtěl pobavit netradičními sporty, mohl vyzkoušet adrenalinový lidský fotbal nebo lezeckou stěnu. Hudební program byl zajištěn i ve dvou strahovských klubech. Klub 007 nabízel od 19:00 alternativní tvrdší kytarovou muziku v podání kapel Neural Implant, Depressive Disorder a Fourth Face a v Klubu 001 si přišli na své příznivci reggae a breakbeatu.

Z vystupujících kapel určitě stojí za povšimnutí ty, jejichž jméno se příliš často nevyskytuje na programech českých festivalů či klubů. První z nich je téměř bigbandová formace T.O.P. Dream Company, jejichž hudba je inspirovaná funky a soulem. Kapela nabídla vystoupení plné energie, ovšem v nezáviděníhodném odpoledním čase, a tak si svou strahovskou premiéru odbyla před téměř prázdným areálem.

Druhá z kapel, kterou můžete v České republice vidět zřídkakdy, je francouzská Big Mama. Když jsem se poprvé zajímala o styl, který tato banda hraje, dozvěděla jsem se, že něco mezi Ska, rockem, reggae, funkem, jungle a technem. Vyvalila jsem oči a čekala, co z těchto „frantíků“ v čele s dreadatým frontmanem vypadne. A ono to bylo přesně tak! Melodie byly melodické, refrény skákavé a Big Mama dokázali rozehřát přece jen chladnější říjnový večer.

V průběhu akce přišli studenty přivítat také rektor ČVUT prof. Ing. Václav Havlíček, CSc a primátor Hlavního města Prahy MUDr. Pavel Bém, kteří popřáli studentům úspěšné studium v nadcházejícím akademickém roce.

Na závěr celého dne si publikum vzala do parády vypečená kapelka Mig 21. Kdo do této chvíle nezpíval, určitě se připojil při známých peckách z alb – POP POP POP, Udělalo se nám jasno a Snadné je žít.

Jak dlouho studenti odolávali chladnému večeru, už bohužel nemůžu říct, ale jedno je jasné – Strahov Open Air je bezvadná akce, a proto není divu, že má již dlouholetou tradici. A jelikož se i v předchozích letech na programu objevil výběr z nejlepších kapel české hudební scény, máme se i příští rok na co těšit!

Jana Matulajová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Podpora od Supportů a nový klip

Podpora od Supportů a nový klip

Support Lesbiens na novém klipu spolupracovali s Ivou Pazderkovou Podzimní Stromovka a přilehlá kavárna Lajka

Support Lesbiens vsadili pri novem videoklipu na 360° technologii

Skupina Support Lesbiens natáčela minulý týden videoklip k titulní písni z nového alba K.I.D., při

Spor o známku Support Lesbiens rozhodnut.

Soudní spor o ochrannou známku SUPPORT LESBIENS ve prospěch Hynka Tomana Včera v odpoledních hodinách

Support Lesbiens se rozhodli darovat život

(PRAHA, 26. 5. 2015) Do Českého registru dárců krvetvorných buněk IKEM vstoupili další, tolik potřební

Waltari a Support Lesbiens se zítra rozjedou s novým koncertním programem na společné turné.

„Bude to mejdan, přijďte si ho užít s námi“ zvou Support Lesbiens na jejich společné


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved