Noc s Andělem z Abatonu v listopadu se Southpaw, Roe-Deer a Sunflower Caravan

Hudební pořad České televize Noc s Andělem se bude po zářijové premiéře, která se nesla v hip-hopovém duchu, 4.listopadu opět natáčet a živě vysílat z pražského prostoru Abaton. Tentokrát se televizní diváci a hlavně návštěvníci klubu mohou těšit na tři kytarové party a to Southpaw, Roe-Deer a Sunflower Caravan. Začátek koncertu ve 20:00.

SOUTHPAW

Bio

Inspirována kapelami britské kytarové scény, především pak legendárními The Smiths zakládá v roce 1996 parta středoškoláků skupinu. Jméno si vypůjčují z titulu slavné Morrisseyho desky „Southpaw Grammar“ a za své si berou cizojazyčné pseudonymy. Na scéně se tak objevuje zpěvák Gregory Finn, kytarista Rodriguez Finn, basák Jacquez Tosh (od 2006 vystupující pod svým civilním jménem Jára Svatoš), bubeník David Kerpow a také flétnistka Majda.

První ještě „čistě“ kytarové koncerty kapela absolvuje v legendárních klubech 007, Batalion nebo Belmondo. Éra kytarové psychedelie je však v polovině devadesátých let pomalu na ústupu. Southpaw na koncertech ničí počítačové klávesnice. Právě oni jako jedni z prvních u nás začínají do své tvorby implantovat prvky elektronické hudby.

Tak vznikají nahrávky „Dustman’s Dream“ (1998) a „Ballet!“ (1999), které v tehdy progresivním formátu mp3 vycházejí na značce Indies Records. Díky skladbám „Goodbye Planet“ nebo „Air Somewhere“ se kapela zabydluje na vlnách Radia 1 a její koncerty začíná navštěvovat stále více fanoušků odkojených taneční scénou.

V roce 2001 se začíná naplňovat osud formace. Sestavu doplňuje klávesista Karzi, který se postupně stává hlavním skladatelským partnerem Gregoryho Finna. Kapela podepisuje kontrakt s firmou EMI, na jejíž značce Escape vychází regulérní debut „Pop Secret“. Deska, na které se mísí prvky breakbeatu, d’n’b nebo trance s výraznými melodiemi, sklízí pochvalné recenze a přináší i několik hitů („Intellygent Songs“, „Healthy Drug“).

Následně z kapely odchází do té doby stěžejní člen, kytarista Rodriguez, a zanedlouho se rozcházejí i cesty Southpaw a Escape.

Přesto skupina získává pověst jedné z největších nadějí tuzemské klubové scény. Díky spolupráci s agenturou D Smack U se její domovskou scénou stává klub Roxy.

Druhé album nazvané „Pleasure You Can Measure“ na sebe nenechává dlouho čekat. Vychází v roce 2003 na labelu U:BAHN Records. Southpaw se skladatelsky posouvají od taneční hudby směrem k aranžérsky dokonale propracovaným popovým skladbám.

Gregory a spol. se začínají objevovat i na klubových pódiích mimo metropoli. Absolvují několik koncertů v zahraničí.

Po odchodu bubeníka Davida Kerpowa je angažován zkušený Tomáš Konůpka. S ním se skupina vrhá do příprav třetí, překvapivě přímočaré kytarové desky „Boys Make Noise“ (I’m Recorded). Hudební recenzenti opět nešetří chválou a album se stává jedním z nejoceňovanějších tuzemských počinů roku 2004. Kapela ještě zintenzivňuje koncertní činnost a vystupuje na řadě festivalů.

Na přelomu roku 2005/2006 Southpaw pod dohledem respektovaného producenta a zvukaře Ondřeje Ježka a s novým bubeníkem Honzou Janečkou dokončují dvojalbum „Heart Disk“, jež slibuje být zatím hudebně nejpestřejší kolekcí pražské formace.

Diskografie
2001 Pop Secret (EMI, Escape)
2003 Pleasure You Can Measure
2004 Boys Make Noise
2006 Heart Disk

Sestava
Gregory Finn voice, guitar
Karzi keyboards
Jára bass guitar
Honza Janečka drums

URL
http://www.southpaw.cz/ (homepage)
http://www.myspace.com/southpawtheband (Southpaw MYSPACE)
http://www.dsmacku.com/ (booking)

ROE-DEER

Bio
Roe-Deer se na české hudební scéně pohybují od roku 1999, v původní sestavě s Emou B a Filipem Míškem vydali dvě alba. Po jejich odchodu přizval kapelník Šmity do nové sestavy zpěváka Andrzeje Palce. V roce 2004 vychází na labelu Globus Music album Lollipop. V roce 2005 se sestava Roe-Deer ustálila ve složení Andrzej Palec – zpěv, kytary; Šmity – baskytara; Adam Voněš – kytary; Marek Klasna – bicí. Na jaře 2006 vydává Escape / EMI Music singl 2nd Floor Boy, jehož produkce se ujal Jan P. Muchow. Singl úspěšně boduje v českých radiových i TV hitparádách a sklízí kladné hodnocení odborné veřejnosti. Aktuálně se již třetí týden po sobě umisťuje také v oficiálním žebříčku nejhranějších radiových skladeb IFPI. Logickým krokem po úspěchu singlu je album. Album TAKE.
Nové album TAKE

Pražská čtveřice Roe-Deer přichází 29. září 2006 s albem TAKE. Tato kytarová kapela inspirovaná současnou britskou a americkou nezávislou scénou představi na labelu Escape / EMI Music dvanáct nových původních písní v angličtině včetně nové verze úspěšného singlu 2nd Floor Boy. Kontroverzním krokem bylo k produkci celého alba přizvat Martina Ledvinu, známého především z působení s Lenkou Dusilovou nebo skupinou Druhá Tráva,. Výsledný mix má na starosti Sebastien Richard, zvukový mistr ze San Francisca, mastering pak jeho kolega ze studia Coast Recorders Michael Romanowski. Na písních z alba TAKE pracují Roe-Deer již od listopadu 2005, album se natáčelo v Ledvinově studiu RePrague Audio a částečně ve studiu Moskva na Barrandově.

KONCERTY
Jen během října se Roe-Deer představí v 10 městech a třech zemích: v Čechách, Rakousku a ve Slovinsku. Na některých koncertech vystoupí Roe-Deer společně s rakouskými skupinami Fortunas Favourites nebo JM Kanes. Release party k vydání alba TAKE proběhla 4.10. v pražském klubu Akropolis, kde kapela představila nové album a několik vzácných hostů.

Diskografie
2001 Everforever
2003 Aquaparty
2004 Lollipop
2006 EP 2nd Floor Boy
2006 Take (EMI)

Sestava
ANDRZEJ PALEC voc, guitar, keyb
SMITY bass
ADAM VONES guitar, keyb

URL
http://www.roe-deer.cz/ (homepage)
http://www.roe-deer.com (homepage)
http://www.myspace.com/roedeer (Roe-Deer @ MYSPACE)
http://www.dsmacku.com (booking)
http://www.emimusic.cz (label)

SUNFLOWER CARAVAN

Bio

Současná sestava kapely vznikla v říjnu roku 2001, kdy se ke dvojici Andy Cermak (klávesy) a Vít Rosnecký (bicí) přidal baskytarista Michell. Repertoár zpočátku tvořil kompozičně náročný progresivní rock, ale sound se rychle vyvíjel, až si kapela postupně vytvořila vlastní styl, v němž se odráží agresivní rock’n’roll i lehký pop. Po přibližně čtyřech letech existence vznikl zcela ojedinělý, uchvacující retro-styl, jehož základem je blues s prvky psychedelie.

Diskografie
2005 Talking About/single

Sestava
ANDY all keybords, samples
MICHELL bass
DR.VIT drums and percussions

URL

http://www.sunflowercaravan.com (homepage)

http://www.myspace.com/sunflowercaravan (Sunflower Caravan @ MYSPACE)

Vstupenky zakoupíte v síti Ticketportal za 150,- Kč, na místě za 200,- Kč.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Sunflower Caravan, The HitFakers, Fake Tapes a DJ K.Sandra to rozjedou v Rock Cafe

Měsíc co měsíc se střídají znamení zvěrokruhu. A tak jelikož Vodnáři předali žezlo Rybám, nejpodivnějšímu,

Sunflower Caravan lákají do Rock Café

Sunflower Caravan odehrají svůj poslední pražský koncert tohoto roku 12. Prosince v pražském klubu Rock


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved