Natruc Kolín 2007

Natruc Kolín 2007

Festival Natruc konaný 18.8.2007 v Kolíně jsem letos navštívila poprvé a musím konstatovat, že se mi okamžitě zalíbil. Dvě stage, které nabízely výcuc nejzkušenějších festivalových harcovníků, příjemné prostředí Kmochova ostrova a počasí jako na objednávku. Spící ostraha u vstupu do backstage sama o sobě značila, že se bude jednat o pohodový jednodenní fesťák ve stylu – žádná křeč a všechno půjde hladce!

Heslem „kdo nikam nespěchá, nic mu neuteče“ se ostatně řídily i slečny u vstupu do areálu, a proto byl kolem 14:00 už úplně ucpán přístupový most na ostrov. My jsme se ale nenechali odradit, a v honbě za fotografiemi prvních kapel, jsme celý dav bravurně nechali za sebou.

První stage právě odstartovala kapela jatečního názvu Dobytek. Nás ale zatáhla žízeň až blíže k hlavnímu podiu, kde to roztáčela dvojčata Vrzákova a zbytek UDG bandy. Jelikož nejsem vlastníkem jejich nového CD, musela jsem se spokojit s pár staršími fláky, jejichž texty mi i tak v hlavě utkvěly dost mizerně. Po UDG se podium vylidnilo a svého žezla se chopil Xavier Baumaxa, kterého jen občas poctil návštěvou jeho čtyřnohý přítel. Xavi mě baví (tato rýmovačka se mi povedla zcela náhodně), proto se mi nijak zvlášť nechtělo opouštět bezvadné stanoviště u hlavní stage.

Pod druhým podiem došlo k nebezpečnému nárůstu náctiletých slečen a není se čemu divit, když věkový průměr muzikantů v kapele Imodium je něco kolem 20 let. Hudba, kterou hrají, je ale dost zajímavá na to, abychom se tam nějakou dobu zdrželi. Škoda jen, že jsem zpěvákovi moc nerozuměla, ale možná to bylo jen nedokonalým nazvučením, nebo tím (jak jsem se kdesi dočetla), že texty Imodia nejsou právě jedny z nejlehčích.

Krátce jsme přeběhli udělat pár fotek z vystoupení United Flavour a zase hned zpátky před skromnější stage, na které se představila pro mě dosud neznámá kapela Lure of Senses. Musím říct, že tihle Kutnohorští havíři se mi z kapel nezvučných a dokonce i zvučných jmen zalíbili úplně nejvíc, hlavně díky podařeným melodiím a zpěvákovu zvláštně zabarvenému hlasu. Takže pánům z Lure of Senses do budoucna přeji zájem fanoušků, producentů a pořádné skoky vpřed na hudebních žebříčcích.

Jelikož byla poblíž malého podia čajovna, na nějaký okamžik jsme tam zakotvili a nadýchali se čerstvého vzdoušku vyzutých bot. Mezitím nám uteklo téměř celé vystoupení Báry Zemanové a Horkýže slíže. Zato jsme měli perfektní výhled na právě hrající skupinu DEN a hned po nich Medvěd 009. Medvědi měli celkem slušné publikum a pohodovou atmosféru, takže ani nebylo proč předčasně utíkat za jinou zábavou.

U velké stage jsme zakotvili až při vystoupení Vypsané fixy. Od jejich koncertu se už večer nesl v jedné dlouhé sehrané linii Fixa-Wohnout-Billové, což s sebou nese záruku, že alespoň jeden z jejich hitů budete umět nazpaměť. Poslední kapelou kolínského Natrucu byli Tleskači, na kterou už nám bohužel po našich předchozích dvou perných dnech nezbývaly síly, takže jsme se vydali směr auto a tradááá do Prahy.

Sečteno, podtrženo, Natruc byl vydařeným festivalem pro duši milovníka české muziky, zeleného okolí, mírného počasí, vychlazeného piva, přiměřené návštěvnosti a celkově dobře odvedené akce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved