Kryštof v Bozkově

Kryštof v Bozkově

Po dvou a půl letech zavítala do našich končin kapela Kryštof. Koncert se uskutečnil 11.10.2008 v tradičním prostředí kulturáku v Bozkově u Semil a měl trochu zvláštní příchuť. Byl to totiž začátek nového klubového turné kapely, což bylo příjemně znát.

O rozehřátí publika se postarala předkapela Charlie Straight. Zprvu rozpačitější začátek se rozjel a partička čtyř nadšených mladých muzikantů se začala posluchačům zadírat pod kůži. Zpěvák a kytarista v jedné osobě se co chvíli snažil strhnout publikum k tancování nebo zpívání. Několik posledních písniček si všichni užili v rychlejším tempu a Charlie Straight sklidili zasloužený potlesk, za který nás ještě potěšili přídavkem.

Přestavba podia zabrala zhruba půl hodiny. Během ní se značná část lidí ze sálu nacpala do kořalny nebo fronty na pivo, takže čekání vyšlo na začátek Kryštofů tak akorát. Mnozí se ještě nechali zlákat promo akcí na jistý druh alkoholu a přicházeli do sálu s různými žlutými serepečičkami- od triček po rádia.

Když se napětí v sále takřka dalo krájet, tak to přišlo. Nastoupil Kryštof. Začátek první skladby doplnily výrazné světelné efekty, které potvrdily perfektní spolupráci technického týmu a příjemně doplňovaly celý průběh koncertu. Od první chvíle bylo jasné, že Kryštofové v čele s Richardem Krajčem pojali celý večer jako velkolepou zábavnou show. Jako první to potvrdilo promenádní taneční kolečko celé kapely (jen chudák bubeník se nemohl předvést), které připomínalo mix mezi lidovým folklorem několika zemí a plesovými kreacemi ve tři ráno. Korunu všemu nasadily přidané samply jako na diskotéce, které zněly tak hrozně, až to bylo neuvěřitelně vtipné. A takhle nadoraz jela kapela pořád. Zahráli průřez celou svojí diskografií a přivedli publikum do naprostého varu. Jako „poslední“ zahráli Cosmoshop, po kterém následoval demonstrativní odchod ze scény. To si pochopitelně nikdo v sále nenechal líbit a mohutný potlesk, řev a dupot vyhnali kapelu zpátky. Přidali ještě tři kousky a ukončili tím svoji lyricko-energickou bouři.

Nakonec dám už jen pár obecných postřehů. Příjemnou změnou přímo v sále bylo odstranění stolů podél stěn, takže se před podium vešlo bez tísnění mnohem víc lidí. Nejspíš pořadatel očekával nabušený kulturák jako při předchozím, přes dva roky starém, vystoupení. Tenhle předpoklad sice úplně nevyšel, ale lidí bylo tak akorát. Plný prostor bez zbytečného šlapání po ostatních lidech. Taky mi nedá, abych nevyzvedla mistra světelné show, která výborně podtrhávala muziku Kryštofů. To všechno a ještě něco navíc bylo základem skvělé sobotní hudební smrště.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Kryštof Srdcebeat tour 2015 Brno

Kryštof Srdcebeat tour 2015 Brno

Hmmm, Kryštof v Brně, jít či nejít? Cdčko jste si koupili asi týden před akcí, protože jste

SrdceBeat Tour 2015 se blíží

SrdceBeat Tour 2015 se blíží

V listopadu nahrála skupina Kryštof deset nových písní, v únoru je ladí v New Yorku

Kryštof – Ostravar tour 2014 v Brně

Kryštof – Ostravar tour 2014 v Brně

Kryštof spolu s předkapelou Dolls In The Factory zavítal v rámci Ostravar tour 2014 také do brněnského

Kryštof odehraje vlastní festivaly

Kryštof odehraje vlastní festivaly

Během roku 2014 naplánovala kapela Kryštof vlastní jednodenní festivaly nazvané Kryštof Kemp.

Kryštof? Vyprodáno!

Kryštof? Vyprodáno!

Do koncertní šňůry „kulturáků“ se vešel i ten v jihomoravské Strážnici a takovou show zažil pravděpodobně


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved