GWAR – Monster, monster, monster…….

  • Zveřejněno: 14 dubna 2007, Autor: , Počet komentářů: Zatím bez komentáře
  • Kategorie: Koncert
  • Témata:

Amerika je jasně země naprosto neomezených možností, a v pátek 6.4. v pražském klubu Akropolis to asi tak dvoustovka občanů naší malé zemičky musela dozajista konstatovat taky. Protože si nějak neumím představit, že někde jinde na téhle planetě je šílenější banda než příšeráci z GWARu. Notně profláknutí finští LORDI jsou proti nim tak pro mimina, zatímco na GWAR bych se pomalu bál pustit neplnoleté občany.

To co samozvaní vládcové „monster rocku“ předvádějí na svých neuvěřitelných show je opravdu jízda peklem všemi směry. Na své si přijdou nejen vaše uši (a muzika je to opravdu vypečená), ale i oči , potažmo celé tělo. Protože kdo jde po koncertě GWAR domů, a není vybarvenej a mokrej jak po hromadný bouračce, ten jakoby na Gwar ani nebyl. Ale od začátku.

Úvodní půlhodinku prosvištěli notně životem optřebovaní GANG GREEN , kteří svým trochu zkostnatělým hardcorem zkoušeli rozhýbat naše těla, ale protože byli již sakra unavení po našem dobrém zlatém moku, nijak zvlášť se to nevedlo. Tím nechci říct, že by hráli nějak mizerně, ale přeci jen mě to nijak vážně nezasáhlo, taky zpěvu nebylo kvůli pivní výslovnosti chvílema rozumět, ale tak už to chodí.

Přípravný setík je za námi, pódium ožívá přípravami na hlavní monstra večera, a protože celý klub je zakrytý igelitem, dá se tušit, že něco není v pořádku. Jistě to nebude pro nic za nic. Fotografové se svými drahými aparátečky dostávají propustku na balkón, kde by snad nemělo nic hrozit, a mě se dostává té pochybné cti , jedním očkem sledovat a bránit schodiště na balkón vedoucí proti nežádoucím vetřelcům (neb všem ostatním vstup zakázán) a druhým očkem sledovat vystoupení GWAR. No byla to celkem fuška, obojí, ale z vyvýšených prostor mi toho zas tolik neuniklo. Ba i několik úspěšných zásahů proti čumendochtivým z přízemí jsem zaznamenal, ale živit bych se vyhazovačstvím nechtěl.

Ten večer jistě do klubu nezavítal žádný náhodný kolemjdoucí,a pokud ano, zaručeně se šel ubezpečit, že v Bohnicích se pro něj ještě najde jedno místo. Taky načasování koncertu mi vzhledem k tomu co se v průběhu večera dělo přišlo jako velice vtipné, zrovna probíhají velikonoce, snad nejdůležitější křesťanský svátek a v Praze…..GWAR!!!!! Kdyby se tam zjevili opravdoví ufouni, nebylo by to zajímavější. Rocková řízná muzika spolu s divadlem příšer v jedné apokalyptické vizi, kdy ze všech možných i nemožných tělních otvorů a údů stříká umělá krev ,hnis ,moč a kdoví co ještě , by kardinála Vlka jistě vybídla ke zvýšení počtu modliteb a určitě k několika televizním vystoupením na obranu proti něčemu tak hrůznému. GWAR jsou pověstní tím, že dokážou na pódiu rozpoutat opravdové orgie. Všeho se nám dostalo dosytosti.

Masky jako z hororu zakrývají tváře všech muzikantů a jména která si přidělili jsou taky dost extra.ODERUS URUNGUS jako hlavní vokalista (a muž s obřím umělým penisem a dvojitými koulemi) FLATTUS MAXIMUS jako sólový kytarista, BALSAC THE JAWS OF DEATH jako druhý kytarista, jeden s krásnými pařáty a druhý pro změnu s kopyty samotného satanáše, BEEFCAKE THE MIGHTY jako basák a maskou silně připomínající film Trója, a na závěr u dvoukopákové sady bicích, vkusně ozdobené různými zbytky lidských těl , JIZMAK DA GUSHA. K tomu musíme připočíst nejméně čtyřčlenný tým který korzoval na pódiu v různých převlecích a obsluhoval různé sečné, řezné a bodné nástroje a company GWAR je komplet.

Nejsa vyzbrojen žádným CD , neměl jsem dokonalý přehled o jejich tvorbě , ale protože mi přeci jen za drápkem uvízlo jejich DVD GWAR Ultimate Video Archive, tušil jsem že zrovna romantický večírek to nebude. Ale předčilo to veškerá má očekávání. Téměř v každé písničce se objevila jiná postava z dějin, nebo prostě jen tak si někoho vzali GWAR na paškál. Po třetím převleku mě to už ani nevyvádělo z klidu, jen jsem zíral co bude dál. Zatím se v přízemí na obecenstvo vylévaly první potoky krve a umělého spermatu ze samotného“ Adolfa“ , který v posmrtné modré verzi si byl celkem dost podobný. V nářezu Sadam Go Go, odnesli milého Saddámka dokonce napíchnutého jako prase na kůlu do zákulisí, ale opět neopoměli do davu nacákat další humus. Mezi další „vybrané kousky “ patřily skladby jako I Love the Pigs, Tormento, Gwar Gwar Gwar, Destroyed nebo Immortal. Prostě samé písně o lásce……..ke krvi, demolici všeho druhu, sekání hlaviček a podobným kratochvílím. Na scéně se objevuje figura nejsvětějšího pozemského představitele….papež. O chvíli později už z jeho roucha jsou jen cáry a z odborně rozsápaného břicha další potoky krve do prvních až osmých řad.Defilé podivných figur a řezníků uzavírá snad třímetrová obluda se svítící hlavou, kterou zmasakruje Oderus a na závěr mu tu makovici ještě urve.Opět nádherné potoky blivajzu, tentokrát dvoubarevné.

Je až s podivem, že muzikanti kromě Urunguse který se lačně nastavuje do těch barevných cákanců jsou všichni ještě čistí, a perou do nás kusy heavy, rocku, hardcoru a punku, to vše v jedné pestré směsici s řevem Oderuse, který během všeho laškování s těmi maškarami ještě stíhá dost dobře zpívat. Zvuk velice kvalitní, muzikanti nejsou zrovna nováčci, na scéně se pohybují už nějakých 20 let , a ani u nás nejsou poprvé.

Určitě by si zasloužili početnější puiblikum, ale panuje u mě takové podezření, že tohle na plnou návštěvu T- Mobile arény zrovna v našich končinách nebude ta pravá grupa, ale do Akropole by se určitě víc bláznů vešlo. Přesto dost fajnšmekrů nastavovalo své kštice a trika, aby zachytili ty vodopády co do nich pálili Gwar spolu se svými pomocníky. Mě trochu mrzelo, že s nimi už nedorazila zajímavá divoženka, kterou tak hojně využívají ve svých klipech, to by bylo ještě větší sado-maso.

Přichází přídavek, na scéně se klátí jakási povědomá ježatá postava a pomocníci nesou obrovský umělý CRACK. Následuje názorná ukázka co to s člověkem udělá , opět proudy všeho do obecenstva. Tááák milé dětičky a končímééé. Jako správné vyvrcholení….objevuje se „krvespermohnusostříkmašina“ ne nepodobná ohromnému penisu se zoubkama, dva pomocníci se chápou spouště ..a sál je za chvíli pod krví…..no ty igelity tam opravdu nebyly zbytečně. Jak jsem vyzjistil , údajně se za večer spotřebovalo něco přes 400 litrů těch překrásně vybarvených tekutin (naštěstí nepáchnoucích). Umím si ale představit co si asi mysleli lidi v metru, případně v jiných prostředcích hromadné dopravy….asi bych si taky raději odsednul , kdybych potkal někoho z účastníků téhle morbidní párty. Ale nebylo to marný, jen v takovém tempu, že by stálo za to mít doma nějaký ten koncertík na DVD.

Jediné co bych přál všem pořádajícím, kteří pro nás tento neskutečný zážitek zařídili, větší účast všech co touží po setkání s tak záhadnými tvory jako jsou Gwar. Myslím, že kdo nebyl , by se měl příště rozhodně ukázat, tohle se opravdu M U S Í vidět, žádné CD ten promáčený pocit nenahradí. Takže kdyby sem ten vesmírnej odpad ještě zabloudil na své demoliční pouti….přijďte se přesvědčit na vlastní bulvy…tohle nikdo jinej nedokáže. A musím říct…..ta krev za to stojí!!!!!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Brutal Assault 2009 zvežejnil první jména účinkujících

Tak a máme tu první várku potvrzených kapel na letošní ročník Brutal Assault festivalu! Již

Vesmírné stvůry GWAR hlásí útok na Akropoli!!

Vážení spoluobčané, dovolujeme si Vás upozornit, že 06.04.2007 bude hlavní město Praha v obležení mimozemských

GWAR vysoupí v Paláci Akropolis

Před miliony a miliony le existovalo jen temno. Pak však Vládce vesmíru stvořil planety a

Poštovní spořitelna Chinaski tour 2005

Letošní vítězové Zlatého slavíka v kategorii skupin, pražští Chinaski, dorazili na svém turné k novému


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved