Ethereal Evening v Dolánkách

Ethereal Evening v Dolánkách

Víceméně náhodou jsem se ocitl v pátek 2. září v Dolánkách u Turnova, kde to v a areálu místního občestvení stále žije. Letos více než v letech minulých se zde scházejí hudebníci z širšího okolí, aby za příjemného šumění jednoho z jezů řeky Jizery zahráli pro své kamarády, fanoušky i náhodné kolemjedoucí sportovce.

Pro tento večer se pod přístřeškem u Danovy Avie sešlo trio Sedláček – Václavík – Sedláček, což je občasně hrající akustický projekt stejnojmenných turnovských hudebníků. Hudba veskze pohodová – jen se opřít na lavičku, nechat si do uší proudit pomalejší melodie a do krku studenější pivko. Až na již celkem chladnější zářiové noci to prostě nemá chybu.

Následovala další osvědčená akustická folková parádička v podání sametového hlasu Madly Božkové a punkové jiskry kytaristy Marka Gerlicha. Takhle nějak si představuji moderní pojetí tohoto stylu, protože tihle dva mají ve svých hlasivkách a prstech daleko větší hudebně žánrový přesah a v některých písních (i mezi nimi) se to nebojí dát najevo.

Zbytek páteční noci byl pod již zcela neakustickou popově rockovou a pěkně říznou taktovkou skupiny Swanflower. Název kapely možná leckomu neznámý, ale stačí se podívat na obsazení nebo si jen poslechnout produkci a turnovští zcela jasně poznají skladatelské postupy Lukáše Mixánka a bubenickou ekvilibristiku jeho bratra Kuby. Čtveřici doplňují neméně kvalitní Jirka Drahoňovský za mikrofonem a Vašek Jahoda u basy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Kozafest 2012

Kozafest 2012

Další ročník Kozafestu je za námi a můžeme konstatovat, že byl opět povedený. Tentokrát se


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved