Zadarmofest 2016

Zadarmofest 2016

Etalon správného festivalového počasí, kdy nezaprší, není hic na padnutí a je prostě tak akorát na poslech kvalitní kytarové muziky, přilákal letos na Zadarmofest na Mácháč opravdu hojnou diváckou účast. Podle mého trénovaného oka bych řekl, že sem zavítalo tak dvakrát víc návštěvníků, než tomu bylo vloni. Oproti prvnímu ročníku se podařilo eliminovat fronty v místním občerstvení stavbou stánku s pivem, a tak nikdo nemohl mít důvod z akce odcházet. Jo, na hranolky si člověk postojí, ale tekutým chlebem se průměrný rocker během festivalu taky dobře uživí…

Vezmu to tentokrát stručně – duchovní otcové z F.A.King mě opět překvapili, jak elegantně to všechno dokážou řídit, vše běží hladce, umí si najít sponzory… vypadá to z divácké strany prostě dost jednoduše, ale práce je za tím samozřejmě děsně moc. Každopádně protože F.A.King se skamarádí s každým, pozvali si spřátelené bandy, což tu organizaci přeci jen ulehčí.

Czechout jsem bohužel nestinul kvůli dopravní situaci a The Viv jsem slyšel poprvé, ale mělo to šťávu. Rain nikdy nezklamou a možná i proto jsou častým hostem akcí Fakingů. Checkpoint z Prahy taky nejsou úplně neznámí, a tak jsem si s chutí pofotil, protože zpěvák do toho jde vždy s takovým nasazením, že se divím, že mu neprdne cévka.

No, co se týče nasazení, a prověření stability pódia, tak dohromady to (jako vždy) vyhrává pořádající F.A.King. Pánové konečně přilákali lidi (pod pohrůžkou tvorby nárůstků na pánských údech), ale nakonec se pod stage přilepily i fanynky a mohlo začít to pořádné rodeo. Jako staré konzervě mi chvíli trvalo, než jsem si na obměnu repertoáru zvyknul, ale teď po roce už mi ta jejich muzika fakt chutná.

DCRadio to tu tuším minule zavírali a měli úspěch, takže letos dostali lepší čas a přitáhli taky hodně početný dav pod pódium. Intergalactic Banana Of The Fallen Monkey Nation, neboli Banáni, nám předvedli pro změnu největší hudební šílenost, místy se blížící k Hentai Corporation. Veselé, vtipné… i lidi zůstali, takže musím označit druhý ročník Zadarmofestu za mimořádně vydařený. Tady máte pár fotek…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Praha i Brno pod záplavou šansonů

Praha i Brno pod záplavou šansonů

Výpravné představení Paris The Show přiváží do Prahy a Brna nejkrásnější francouzské šansony

Cocotte Minute završí úspěšný comebackový rok speciálním vánočním koncertem v Paláci Akropilis

V listopadu to bude něco málo přes rok, kdy Cocotte Minute po dvouleté

Jean-Michel Jarre už příští týden

Jean-Michel Jarre už příští týden

„K českému publiku mám obzvlášť úzký vztah“ říká Jean-Michel Jarre, jehož velkolepá 3D

Fenomenální Pat Travers v pražském klubu Vagón

PAT TRAVERS BAND (USA) Support: 27. 11 . 2016 – Praha, Klub Vagon

Girlschool se vrací do ČR!!

Girlschool se vrací do ČR!!

GIRLSCHOOL (UK), Roxor, Iras Praha, Klub Nová Chmelnice – 19.11.2016 https://www.facebook.com/events/897947907004480/ NEJSLAVNĚJŠÍ ŽENSKÁ

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved