Nazareth jsou téměř vyprodaní

Nazareth jsou téměř vyprodaní

Nazareth se už za dva týdny zahrají v Brně a v Praze, oba koncerty se opět blíží vyprodání

Legendární skotská skupina Nazareth se už za dva týdny vrátí koncertovat do České republiky a její čeští příznivci opět potvrdili, jaké oblibě se u nich kapela těší. Na brněnské vystoupení, které se odehraje v Sonocentru 20.května, zbývá v prodeji už posledních pár kusů a Praha, která skupinu uvítá o den později v Lucerně, nezůstává o moc pozadu.

V síti Ticketpro už je k dispozici posledních pár stovek vstupenek.

Nazareth: Talentové soutěže skladbu Love Hurts vraždí

Nazareth vznikli v roce 1968 ve skotském Dunfermlinu. Od bezejmenného debutu v roce 1971 do dnešního dne vydali více než tři desítky nahrávek, jejich koncerty navštívilo více než 3 miliony lidí a spolu s kapelami Rolling Stones, Deep Purple či Led Zeppelin jsou považováni za jednu ze zásadních formací světové hudební scény. Celosvětovou popularitu si získali především coververzí písně Love Hurts a skladbou Dream On, které se zařadily mezi stovku nejlepších skladeb všech dob v žebříčku prestižního časopisu Rolling Stone. Ostatně, o oblibě skladby Love Hurts svědčí i skutečnost, že je jednou z nejčastěji interpretovaných skladeb v pěveckých talentových soutežích jako X Factor či American Idol. „Je neuvěřitelné, kolika různými způsoby se dá tahle píseň zavraždit“ glosuje to s úsměvem baskytarista a zakládající člen Nazareth Pete Agnew.

Přestože ani Nazareth se během jejich více než čtyřicetileté kariéry nevyhnuly personální změny, energie, kterou na koncertech stále rozdávají, by jim mohla závidět kdejaká o generaci (či dvě) mladší formace. „Fanoušci od nás můžou očekávat stále to samé – zatraceně dobrou show.“ říká Agnev, který také uvádí na pravou míru zprávy o chystaném novém albu na podzim tohoto roku: „Album Rock’n’roll Telephone“ (2014) je pro nás stále akutální. Takže si nemyslím, že bychom vydali něco nového dříve než za rok. Ale nikdy neřikejme nikdy a nechme se překvapit“. nechal se slyšet v březnu pro Kincardineshire Observer.

naza3

Oba nadcházející koncerty v České republice nabídnou průřez mapujících celou dosavadní kariéru Nazareth – od notoricky známých starších skladeb až po písně z výše zmíněné, zatím poslední, desky Rock’n’roll Telephone.

Program brněnského koncertu bude doplněn o vystoupení předkapely Kontrolla, která vznikla spojením bývalých členů několika kapel jako Narvan, Holly Rollers, Balaton, Laputa aj. Jak kapela sama o sobě říká na svých stránkách, jedná se o šílenství spojené s instrumentální virtuozitou. A protože Kontrolla je především koncertní kapela, návštěvníci se mohou těšit na živelné vystoupení, plné nekompromisní rockové rytmiky a vtipných textů v češtině.

Před vystoupením Nazareth v Praze rozehřeje publikum přerovská skupina Ginger, která se stylově pohybuje v klasickém rocku, rock’n’rollu a poprocku. Za šest let své existence se tato tříčlenná formace nejen úspěšně etablovala na moravské rockové scéně, ale vystoupila také na pódiích na Slovensku, v Rakousku či Maďarsku. V současnosti jedná o vystoupení v Anglii a Irsku, kam už by ráda vyrazila s novým albem, jehož vydání plánuje na tento rok. „Nazareth vnímáme jako rockovou legendu 70. let. Toto období všichni v kapele milujeme, protože tehdy došlo k největšímu vývoji rockové hudby. Nazareth tak patří mezi několik kapel, které jsou pro nás velkou inspirací. Hostování na jejich koncertě je pro GINGER velkou výzvou a to tím spíš, že se koncert odehraje v pražské Lucerně. Chceme si koncert užít, ale především pobavit publikum naší vlastní muzikou. “ netají se radostí z účasti na pražském koncertě kapela Ginger, která v minulosti zahajovala již také koncerty Status Quo, Suzi Quatro nebo Smokie.

Oba koncerty v České republice pořádá agentura Brnokoncert.

Vstupenky v síti Ticketpro.

Více na:

http://www.nazarethdirect.co.uk/

http://kontrolla.cz/kontrolla/

http://bandzone.cz/theginger

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Světově proslulé kytarové trio G3 vystoupí podruhé v Praze!

Tentokrát ve složení Joe Satriani, John Petrucci a Uli Jon Roth Kytarový virtuóz

Již za pár dní.

Již za pár dní.

V Praze a v Brně vystoupí tento týden legendární The Sweet Již tento

Aerodrome festival s Linkin Park v cele ovladne Prahu jiz tuto nedeli

Aerodrome festival s Linkin Park v cele ovladne Prahu jiz tuto nedeli

Aerodrome Festival odpočítává poslední dny do zahájení čtvrtého ročníku, který se uskuteční tuto

Aerodrome Festial 2017 – časový harmonogram

12:00 vstup do areálu 13:00 – 13:30 Mallory Knox   14:00 – 14:45

Linkin Park představí nové album v Praze už za tři týdny

Linkin Park představí nové album v Praze už za tři týdny

Linkin Park vydavaji tento tyden nove album, ktere uz za tri tydny predstavi

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Již za pár dní.

Již za pár dní.

V Praze a v Brně vystoupí tento týden legendární The Sweet Již tento týden se

3x během týdne Slade v ČR

3x během týdne Slade v ČR

Slade přivezou své největší hity do Čech a na Moravu již tento týden Legendární britští

Glamrockoví velikáni Slade se vrací do ČR

Glamrockoví velikáni Slade se vrací do ČR

  Slade – jeden z vůdčích představitelů glamrocku se na podzim 2016 vrátí do České republiky.

Legenda glamrocku Suzi Quatro již za měsíc v ČR

Legenda glamrocku Suzi Quatro již za měsíc v ČR

  11.11.2015 od 20 hodin Lucerna Velký sál, Praha – předkapela Progres 2 12.11.2015 od

Fešáci oslaví výročí koncertem v Brně

Fešáci: Tam u nebeských bran Zpívají: Fešáci a Michaela Tučná j.h. 9.7.2015 od 19:00 h


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved