Monkey Business, Lucerna

Monkey Business, Lucerna

Čtvrteční večer 22. května skýtal hudební lahůdku nejen pro fajnšmekry funky music. Velikáni tuzemské hudební scény Monkey Business slavili již své osmé narozeniny! A oslavili je vskutku ve velkém stylu.

Úderem osmé hodiny večerní se ve Velkém sále pražské Lucerny, která byla plná až po střechu, objevila britská hvězda, skupina Freak Power. Úlohy hostů se zhostili opravdu skvěle a nutno podotknout, že připravili pro následný koncert Monkey Business skvělou atmosféru za velké podpory tančícího a zpívajícího publika. Charismatický zpěvák Ashley Slater, který je mimo jiné také vynikajícím trombonistou, předvedl, za co sklízela skupina Freak Power celosvětovou slávu. Naběhl na pódium v šusťákové maskáčové bundě pod kterou měl ještě mikinu, což osobně považuji za odvážný výkon vzhledem k tomu, že v Lucerně bylo snad 50 stupňů. I přesto však nabídl skvělý hudební zážitek, který se nesl v duchu acid jazzu, groovu a funky.

Samozřejmě nechyběly takové pecky jako „Turn On, Turn In, Cop Out“ nebo „Rush“. Ashley střídal trombon s mikrofonem a celý hudební mejdan již nabíral plných obrátek. Nutno podotknout, že i když skupina Freak Power vydala pouze dvě desky, je na nich tolik hitů, jaké mnohé z kapel nenasbírají za celou kariéru. Ke konci vystoupení Freak Power již narvaná Lucerna tančila a zpívala jako o život. A to nás teprve vrchol večera čekal. Po menší pauze, která byla určena k přestavění pódia a lidé si tak mohli trochu odpočinout a nabrat sil do dalšího hudebního maratónu, jsme se konečně dočkali oslavenců.

Za tónů „A Song For All Nations“ naběhla na pódium skupina Monkey Business oděná do nových kostýmů, tentokrát pravěkých. Nevím, nakolik byly kožešiny dobrá volba vzhledem k saunové teplotě v sálu, ale všichni v nich vydrželi až do konce. Matěj Ruppert se svým plnovousem a namalovanými odřeninami vypadal jako skutečný pračlověk. Když zazněla „Party Shit“, všem již bylo jasné, že tento koncert bude jeden z nejlepších, jaký kdy Monkey Business odehráli, ba jestli ne ten nejlepší. Velkou porci zásluhy na tom měla i naprosto neodolatelná atmosféra, která strhla k tanci a zpěvu snad úplně všechny. Aby se snad publikum nezačalo nudit, rozhazoval Matěj roznožky, plival skrz louč oheň a nezapomenutelným se stal jeho operní zpěv „Profondo Rosso“ od Giuseppe Verdiho.

Na jednu píseň se vrátil Ashley Slater, který si na trombón zanotoval společně s Monkey Business. Nesmím opomenout ani Tonyu Graves, která se svou verzí „I Can´t Stand The Rain“ dokázala publiku její skvělé pěvecké nadání. Závěr celého koncertu ukončily odskákané „Branded“ a „Intercooler“, které bych přirovnala k nejlepším momentům celého koncertu. Následoval ohromný aplaus, který snad Lucerna ještě nezažila. Přídavkem zazněly songy „Saturday Night Is Over“ následovaná „My Friends“ a tečku za skvělým koncertem udělal kousek „Piece Of My Life“. To byl vskutku skvělý konec. Při rozloučení se slovy „To je od nás všechno, předáváme slovo Mírovi Bosákovi do studia“ Monkey Business odešli. V tu chvíli se na plátně spustila projekce parodující fotbalové pozápasové rozhovory a rozbory s Jaromírem Bosákem a Ondřejem Hejmou, kteří vedli hlášky typu: „Začátek byl trošku chladnější, ale ke konci už začali spolehlivě dupat a vše šlapalo tak, jak mělo“. Velmi vtipnou několikaminutovou debatu pak zakončil Matěj Ruppert jako příchozí pozápasový host, který to shrnul zhruba těmito slovy: „Hlavní je to srdíčko a jsem rád, že kopu za nejlepší mančaft v zemi“. Celý narozeninový koncert byl opravdovým zážitkem pro všechny. Monkey Business předvedli jeden z nejlepších výkonů a pozadu nezůstali ani gratulanti Freak Power. S klidným svědomím tak můžu říci, že kdo chyběl, o hodně přišel!

Markéta (foto – Jana Matulajová)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Nejnovější příspěvky

Nový single All Friends Dead – útok na poslední zbytky příčetnosti

Nový single All Friends Dead – útok na poslední zbytky příčetnosti

V těchto dnech se v neklidných vodách deathcoru objevil další žralok nekompromisně mířící

Benátská noc zveřejňuje první zahraniční hvězdy

Jak pořadatelé slíbili, byla zveřejněna druhá zahraniční kapela, kerá poctí svou návštěvou Benátskou

Rybičky 48 a Bára Zemanová vyjíždějí na Navostro Tour

Rybičky 48 a Bára Zemanová vyjíždějí na Navostro Tour

Česká pop-punková jednička se chystá na jarní turné s břitkým názvem NAVOSTRO TOUR.

Caliban představí v Praze nové album

Caliban představí v Praze nové album

„Get Infected Tour 2012“ CALIBAN WINDS OF PLAGUE EYES SET TO KILL WE

Přeštěnice odtajňují program a zahajují předprodej vstupenek

Přeštěnice odtajňují program a zahajují předprodej vstupenek

Dnes již kultovní jihočeský festivalu Open Air Musicfest ohlašuje 12. ročník a s

více...

MusicFoto.net na Facebooku

Půjčovna lodí Jizera

Na Malé Skále vznikla nová půjčovna lodí. Půjčujeme kanoe a rafty na Jizeře. Pokud je dostatek vody, naše lodě můžete také využít třeba na Kamenici. A v čem jsme jiní? Jsme lepší! Nejenže nabízíme lodě a vybavení za bezkonkurenční ceny, ale samozřejmostí je pro nás široký informační servis. Instruktáž, kilometráž vybrané trasy a individuální přístup ? to jsou naše trumfy.

Související články

Brněnský Majáles 2011

Brněnský Majáles 2011

Začátek brněnského Majálesu by se dal označit jako „Dancing in the rain“, ale návštěvníky to

Sázavafest 2010, tak trochu jiný festival…

Sázavafest 2010, tak trochu jiný festival…

Letní Sázavafest slaví letos 10 let svého trvání a již teď ho můžeme nominovat na

Pražský Majáles 2010

Pražský Majáles 2010

Letošní ročník studentských radovánek a oslav jara vyvrcholil v pátek 30. dubna Pražským Majálesem. Pořadatelé

Monkey Business + Freak Power v Lucerně

Monkey Business + Freak Power v Lucerně

Čerství držitelé čtyř ocenění Akademie populární hudby za loňský rok, Monkey Business (sošky Andělů si

Oslava 6. narozenin Monkey Business

Když oslava 6. narozenin, tak ať to má atmosféru! Tohle si nejspíš řekla muzikantská parta


Vyzkoušejte

Metalshop.cz

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved