Další možnosti
Zaregistrujte se
Zaregistrujte se zdarma na serveru Musicfoto.net.
  • Zpřístupní se Vám navíc některé části webu, určené pouze pro registrované.
  • Nebude Vás obtěžovat zbytečná reklama.
  • Budete moci posílat komentáře s Vašim jménem (přezdívkou).
  • Zpřístupní se Vám možnost zaslat článek

Rozhovor s Láďou Křížkem

Autor: radeg | publikováno: Čtvrtek, 04.05. 2006 - 00:00:00 | zařazeno v kategorii: Tisková zpráva

Jak dnes hodnotíte své působení v kapelách Vitacit a Citron?

Jsou to v podstatě 4 etapy mého uměleckého života a v každé z těchto kapel jsme se snažil zanechat všechno co v té chvíli ve mně bylo.

Vitacit byl úžasnej a Praha neuvěřitelně vzrušující. Přicházela vlna nazývaná heavy metal a já pamatuji všeobjímající pocit, že jsem u toho. Vitacit během roku překročil hranice pražských klubů a tenkrát se mi zdál sen, že zpívám v Citronu. Nebral jsem ten sen moc vážně, nikoho z Citronu jsem tehdy ani neznal.

Za rok a den se toto stalo skutečností. Byl to zlom v mém životě soukromém i uměleckém. Ve studiu se natáčel Radegast a já jsem cítil, že to bude kultovní deska. Jak Vitacitu tak Citronu vděčím za mnohé a dnes s odstupem času vím, že obě kapely mi více daly, než já mohl dát jim.

Líbil se ti tento příspěvek? Přidej si ho k oblíbeným nebo jej doporuč ostatním!
ico del.icio.us | ico | ico | ico asdf.sk

Kreyson byl logickým pokračováním? A co Damiens?

Kreyson byl pro mne vycházející slunce na nebi. Zářil v barvách mých hlubokých pocitů a touhy po seberealizaci. Dva roky se s trpělivostí stavěla scéna a připravovala LP deska, která pro ještě neexistující fanoušky Kreysonu měla zůstat možná tou nejlepší. Anděl na útěku, nová deska Kreysonu a související koncertní turné přinesly vnitřní pocit euforie, že je na světě něco opravdového. Následovala sólová deska Zlatej chlapec a po ní Křižáci - druhá deska Kreysonu. V té době jsem ve svém srdci začal pociťovat prázdnotu, pocit, že  v životě nenacházím to, co člověka dělá trvale šťastným. To, co je stálé a neměnné. Všechno jsem popsal v textech na Křižácích.….

Damiens bylo jenom pokračování této cesty, ze které mám dnes pocit, že už byla dávno napsána.. Dva bráchové zpívající Mám tě rád. Ti, kdo mají srdce otevřené, zpívali s námi, ti kdo jsou srdce zatvrzelého, museli explodovat.

Jaká hudba Vás teď baví?

Všechna hudba. Nikdy jsem neposlouchal tolik muziky jako teď. Od kapely Metallica přes B. B. Kinga až k Elvinu Jonesovi. Abych se přiznal, na bigbít mám opět chuť.

Co Vás kromě muziky ještě naplňuje?

Na prvním místě je dnes pro mne moje rodina. Jak roky přibývaly, čím dál více jsem si uvědomoval, jak je v životě důležitá rodina a zázemí.

Půjdou Vaši dva synové ve stejných stopách?

Oba mí kluci Tomáš a Láďa hrají na klavír a i když mi ve studiu nahráli singl k narozeninám, nemyslím že by se chtěli živit jako muzikanti. Tomáš teď se mnou bývá často ve studiu, kde natáčíme mladé nadějné kapely. Líbí se mu bigbít, nejvíc kapela AC/DC. Mladší Láďa jde teď na obchodní akademii a miluje auťáky.

Co se chystá nového?

Ve spolupráci s agenturou Petarda Production připravujeme turné „Nejde vrátit čas?“, které chci věnovat především svým fanouškům a chci se s nimi setkat v co nejbližším kontaktu. Proto vyjíždím do klubů (květen, září a říjen) se svými největšími hity z působení v Citronu, Vitacitu a Kreysonu. Všechny skladby budou upraveny v akustické verzi společně s kytaristou Radkem Krocem. Z koncertů se bude pořizovat záznam, takže studio, mastering, návrh obalu, výroba, do konce roku by měly vyjít tři nosiče, takže jenom kolem nich bude práce až nad hlavu. Nejvíce na vánočním DVD 20 let Ládi Křížka. Současně připravuji s vynikajícím skladatelem a producentem, jehož jméno nechci zatím prozrazovat, nové skladby pro novou desku. To všechno mohou fanouškové najít na mých webových stránkách www.ladakrizek.com.

Líbil se ti tento příspěvek? Přidej si ho k oblíbeným nebo jej doporuč ostatním!
ico del.icio.us | ico | ico | ico vybrali.sme.sk

 
Související odkazy
· Více o tématu Tisková zpráva
· Další články od autora radeg


Nejčtenější článek na téma Tisková zpráva:
Blackmores Night Tour 2006

Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.5
Účastníků: 2

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Reklama
Možnosti
K tomuto článku není možné vložit komentář.


Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | ZenCart SEO | CRE Loaded SEO | CubeCart SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO